Adiunkt na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego

dr Barbara Stępień

W latach 2014-2015 badacz wizytujący w Instytucie Maxa Plancka Publicznego Prawa Porównawczego i Prawa Międzynarodowego oraz na Uniwersytecie w Heidelbergu (Niemcy). W 2015 roku odbyła staż w Służbie Prawnej Komisji Europejskiej w Brukseli (Belgia) w ramach programu „Blue-Book”. W latach 2016-2018 pracowała jako badacz podoktorski w Instytucie Badań Prawnych Narodowego Autonomicznego Uniwersytetu Meksyku (UNAM) w Mieście Meksyk. W latach 2018-2021 była dyrektorem Działu ds. Badań i Analiz w Trybunale Wyborczym Miasta Meksyk (Meksyk). Od 2019 roku jest również wykładowcą na Uniwersytecie Iberoamerykańskim (Universidad Iberoamericana) oraz profesor wizytującą w Międzyamerykańskiej Akademii Praw Człowieka w Saltillo (Academia Interamericana de Derechos Humanos) w Meksyku. Ponadto, była wielokrotnie zapraszana na międzynarodowe konferencje i wykłady m.in. w Brazylii, Meksyku, Kolumbii i Polsce.

Dr Barbara Stępień ma również szerokie doświadczenie morskie (przepłynęła ponad 30 000 mil morskich, przeszła Ocean Atlantycki oraz równik). Pływała i pracowała na statkach pod polską i zagraniczną banderą. Posiada profesjonalny patent kapitański (Master of Yachts 200GT). Morskie doświadczenie zawodowe łączy z pracą badawczą z zakresu prawa morza i międzynarodowego prawa morskiego.