Morza bez marynarzy

Czy statki autonomiczne zrewolucjonizują żeglugę morską?

W najnowszym numerze "Polska na morzu" przeczytasz m.in. o tym, jak statki autonomiczne i bezzałogowe oddziałują na prawo morza i międzynarodowe prawo morskie, oraz jak najnowsze technologie wpływają na porządek prawny obowiązujący na morzach. Nie zabraknie również wiadomości o tym, co na to Projekt ADMIRAŁ.

Wydanie sierpniowe dostępne już w kioskach oraz w wersji elektronicznej: https://polskanamorzu.pl/

Zapraszamy do lektury!

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Nominacja do Nagrody "Projekt Przyszłości 2023"

Z przyjemnością informujemy, że projekt pn. ,,P-ADMIRAŁ: Morskie statki autonomiczne i bezzałogowe w prawie międzynarodowym – Yara Birkeland wyzwaniem dla prawa morza” uzyskał nominację do Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju 2023 w kategorii: Projekt przyszłości.

Serdecznie gratulujemy!

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Nominacja do Nagrody "Naukowiec Przyszłości 2023"

Z radością informujemy, że dr Barbara Stępień uzyskała nominację do nagrody "Naukowiec Przyszłości 2023" w kategorii: Kobieta nauki, która zmienia świat.

Serdecznie gratulujemy!

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Prezentacja Projektu ADMIRAŁ podczas Seminarium Promującego Projekt na Uniwersytecie Jagiellońskim

8 maja 2022 roku, dr Barbara Stępień zaprezentowała Projekt ADMIRAŁ podczas Seminarium Promocyjnego Projektu na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Seminarium zostało zorganizowane w ścisłej współpracy z prof. Brygidą Kuźniak i wzbudziło duże zainteresowanie, szczególnie wśród studentów.

Slajd tytułowy prezentacji powerpointGłówna hipoteza badawcza - slajd powerpoint

Przyznane dofinansowanie: Wsparcie dla P-ADMIRAŁ

"Premia na Horyzoncie 2" przyznana!

Z przyjemnością informujemy, że P-ADMIRAL otrzymał dofinansowanie z Ministerstwa Edukacji i Nauki w ramach programu "Premia na Horyzoncie 2” na podstawie umowy nr 544222/PnH 2/2022.

Przyznane dofinansowanie: 138 370,00 PLN.

Całkowita wartość projektu: 149 625,60 EUR

Gratulujemy!

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

III Międzynarodowa Konferencja "On Emerging Challenges for Organization in Developing Economies" (16-17 Marca 2022, Uniwersytet Bahria, Islamabad)

Prezentacja częściowych wyników projektu ADMIRAŁ na III Międzynarodowej Konferencji "On Emerging Challenges for Organization in Developing Economies"

W dniach 16-17 marca 2022 r. dr Barbara Stępień uczestniczyła w III Międzynarodowej Konferencji “On Emerging Challenges for Organization in Developing Economies” zorganizowanej przez Uniwersytet Bahria w Islamabadzie (Pakistan).

17 marca 2022, dr Stępień mówiła jako Główny Prelegent podczas Ceremonii końcowej o „Żegludze autonomicznej jako nowym strategicznym kierunku dla biznesu morskiego w nowej rzeczywistości, po pandemii”, gdzie zaprezentowała częściowe wyniki badań nad projektem P-ADMIRAŁ.

Dr Barbara Stępień wygłasza wykład podczas międzynarodowej konferencji.Dr Barbara Stępień prezentuje wyniki swoich badań podczas międzynarodowej konferencji.Widok publiczności uczestniczącej w międzynarodowej konferencji.Ceremonia końcowa międzynarodowej konferencji.Ceremonia końcowa międzynarodowej konferencji - wszyscy prelegenci.